Muszkieterki i Oficerki

czarne kozaki za kolano

Wydawać by się mogło, że kozaki to po prostu buty na wysokim lub niskim obcasie, o wysokości cholewki do połowy łydki, zasuwane na suwak. Dla laików może i tak jest, ale dla osób wtajemniczonych rodzajów występujących kozaków jest przynajmniej kilka. Krótkie kozaki damskie, czy też buty kozaki damskie na obcasie – wszystkie kozaki są dobrym pomysłem.

Muszkieterki


Kozaki z cholewką aż za kolano nazywane są muszkieterkami i sprawdzają się idealnie jako obuwie mające zapewnić ciepło na chłodny okres jesienno zimowy. Wyjątkowo modny w ostatnich latach model ukazuje się na wybiegach mody praktycznie w każdej kolekcji i trzeba przyznać, że prezentuje się tam świetnie.

Muszkieterki doskonale wyszczuplają sylwetkę zarówno w stylizacjach biurowych, jak i tych imprezowych. Zestawienie z letnią sukienką w drobne kwiatki jest już niemal klasyką. Dominują w kolorach czerni, szarości i brązów, ale dzięki temu pasują niemal do każdego wzoru sukienek i spódnic.

Tego rodzaju obuwie można nosić do sukienek i spódnic, co wydaje się oczywiste. Jednak założenie ich do obcisłych jeansów jest jak najbardziej możliwe i zdecydowanie prezentuje się stylowo. Oversize’owy sweter i płaszcz to również ciekawa propozycja.

Oficerki


Ten rodzaj obuwia jest zwykle skórzany i lubi płaski obcas. Jego klasyczny kształt i długość do kolan idealnie prezentują się w zestawieniu z ubraniami przylegającymi do ciała. Świetnym przykładem są dopasowane bryczesy, obcisły golf i płaszcz w stonowanych, najlepiej ciemnych kolorach.

Oficerki świetnie zaprezentują się również do sukienki, ale są sztywniejsze od muszkieterek, więc mogą wyglądać odrobinę bardziej masywnie. Założenie ich do grubych rajstop i krótkich spodenek w okresie jesiennym również nie stanowi już dla nikogo żadnego zaskoczenia.

Ten rodzaj obuwia broni się najbardziej w stylizacjach klasycznych.